+48 (32) 285 73 51
logotyp BIP - Biuletyn Informacji Publicznej

Wycieczka do Nadleśnictwa w Koszęcinie

Dnia 16 października odbyła się wycieczka do Koszęcina.Grupy "Motylki" i " Pszczółki" zwiedziły piękny budynek Nadleśnictwa Koszęcin oraz uczestniczyły w warsztatach przyrodniczo- leśnych pt. "Zwierzęta naszych lasów". Poznały zawód leśnika oraz dowiedziały się jak należy dbać o lasy. Wizyta w nadleśnictwie wynikała z realizowanego w grupie  "Motylki" projektu edukacyjnego" Czego uczy nas przyroda?
Zaś w ramach realizowanego programu " Tworóg- moja mała Ojczyzna" dzieci zwiedziły siedzibę zespołu" Śląsk" im.Stanisława Hadyny, gdzie miały możliwość zapoznania się z historią zespołu, zobaczenia pięknych strojów w których występują artyści.
Dzieci zwiedziły cudowne  zabytkowe wnętrza pałacowe w których zgromadzone są pamiątki, nagrody, zdjęcia oraz plakaty z występów zespołu. Przedszkolacy mogli zobaczyć jak pielęgnowane są śląskie tradycje taneczno- muzyczne w Polsce i na całym świecie. Dziękujemy  Nadleśnictwu Koszęcin oraz siedzibie zespołu " Śląsk" za gościnność, życzliwość i miłe przyjęcie naszych przedszkolaków.