GMINNE PRZEDSZKOLE
42-690 Tworóg
ul. Słowackiego 16
telefon: (32) 285 73 51
e-mail: dyrekcja@gptworog.pl

Odwiedzasz naszą stronę, wpisz się do księgi gości:


Polityka prywatności

Aktualności

01.01.2010 - SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU


7.12.2009 - SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

"Bardzo się radują i do przedszkola spieszą" ... tak śpiewają w piosence dzieci
 o Świętym Mikołaju. Tak więc co roku "przyniesie nam ciastek i słodkich jabłuszek"...
a dzieci czekają i wyśpiewują ... "że Święty Mikołaj dobry jest". Dziękujemy i zapraszamy, bo to jest bardzo miłe spotkanie.


22.12.2009 - WIGILIA W PRZEDSZKOLU

Spotkanie naszych przedszkolaków przy stole z opłatkiem, rybą i kapustą i makówkami to tradycyjna wigilijka. Starszaki przedstawiają "JASEŁKA", czyli historię narodzenia, potem dzieci częstują się potrawami wigilijnymi, śpiewają kolędy i szukają prezentów pod choinką.Jak nakazuje tradycja wszyscy są grzeczni i wspólnie bawią się nowymi zabawkami.


23.10.2009 - SPOTKANIE eTWINNING

WITAM W NOWYM ROKU SZKOLNYM Z eTWINNING!
Nasze Gminne Przedszkole Tworóg współpracowało z państwami europejskimi, uczestnicząc w projekcie "THE MAGIC OF COLORS/THE COLORS OF THE FRIENDSHIPS", którego głównym kooordynatorem była nauczycielka z przedszkola w Bułgarii Pavlinka Disnska. Nasz projekt obejmował tworzenie artystycznych prac dzieci związanych z aktualną porą roku, świętami obchodzonymi w...


26.11.2009 - BIESIADA Z GÓRNIKAMI

Tradycją naszego przedszkola jest spotkanie z Górnikami na Śląskiej Biesiadzie, w której aktywnie bo ze śpiewem uczestniczą nasi rodzice.Dzieci prezentują śląskie tańce regionalne, piosenki w gwarze, skecze, wiersze o trudnej pracy górnika. Wszyscy częstują się "swojskim jadłem" i wspaniale się bawią. Zapraszamy znów za rok.


28.10.2009 - SYN WĘGLARZA

W ramach współpracy z Teatrem "PINOKIO" z Nowego Sącza dzieci ogladały nowe przedstawienie, na którym miały bezpośredni udział i kontakt z kukiełkami i aktorami.