GMINNE PRZEDSZKOLE
42-690 Tworóg
ul. Słowackiego 16
telefon: (32) 285 73 51
e-mail: dyrekcja@gptworog.pl

Odwiedzasz naszą stronę, wpisz się do księgi gości:


Polityka prywatności

Aktualności

20.04.2010 - WYCIECZKA DO MUZEUM CHLEBA W RADZIONKOWIE

Poznając najbliższe środowisko oraz jego bogactwo i różne zawody, dzieci pojechały na wycieczkę, aby poznać tradycje pieczenia chleba. Wycieczka była częścią zajęć o poznawaniu zawodów, cyklu produkcji chleba, tradycji i zwyczajów dawnych i teraźniejszych. Zwiedzały dawną klasę, w której pisały na tabliczkach oraz poznawały stary sprzęt komputerowy. Zapraszamy do galerii.


7.04.2010 - ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE

 Tradycje  i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi dzieci poznają na podstawie rodzinnych przekazów z pokolenia na pokolenie. Te znane dzieciom zwyczaje kultywujemy również w przedszkolu, prezentując je w pracach plastycznych, dekoracjach okiennych i prowadzonych zajęć. Najbardziej znane dzieciom to Niedziela Palmowa, Święconka, pisanki, dekorowanie stołu na śniadanie wielkanocne. Prezentacje dziecięce w galerii.


29.03.2010 - ZAPISY DO GMINNEGO PRZEDSZKOLA W TWOROGU

GMINNE PRZEDSZKOLE W TWOROGU OGŁASZA
OD DNIA 01.04.2008r. DO DNIA 30.04.2008r.
ZAPISY DZIECI W WIEKU OD 3 – 6 LAT
NA ROK SZKOLNY 2009/2010

NASZE PRZEDSZKOLE ZAPEWNIA:


23.03.2010 - POWITANIE WIOSNY

Wiosna w tym roku nie chciała do nas zagościć, czekaliśmy na nią w niedzielę ale było zimno i smutno. Dzieci przygotowały kolorowe tulipany, ubrały się w kolory wiosenne i wyruszyły do Tworoga w poszukiwaniu Pani Wiosny.
Po drodze spotkaliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej, które w barwnym korowodzie również wiosny szukały. Wiosnę spotkaliśmy pod Urzędem Gminy i tam zaśpiewaliśmy dla niej piosenki, a...


15.02.2010 - TEATR Z KRAKOWA

W naszym przedszkolu często gościmy aktorów z Teatru z Krakowa, którzy przedstawiają dzieciom wspaniałe pouczające przedstawiena teatralne. Dzieci uczą się poprawnego postępowania i naśladowania dobrych przykładów bohaterów bajek.
Dzieci mają bezpośredni kontakt z aktorami i kukiełkami grającymi w sztukach teatralnych.


21-22.01.2010 - DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

Z okazji przypadających w styczniu świątecznych dni Babci i Dziadka dzieci przygotowały program artystyczny i niespodzianki.
Nasi goście wspaniale się bawili razem ze swoimi wnukami, miło wspominali wcześniejsze spotkania w naszym przedszkolu.
Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.