GMINNE PRZEDSZKOLE
42-690 Tworóg
ul. Słowackiego 16
telefon: (32) 285 73 51
e-mail: dyrekcja@gptworog.pl

Odwiedzasz naszą stronę, wpisz się do księgi gości:


Polityka prywatności

Aktualności

09.06.2010 - TEATRZYKI W PRZEDSZKOLU

Dzieci bardzo lubią oglądać bajki w wykonaniu kukiełek oraz aktorów. Bardzo podobały im się przedstawienia "Jaś i Małgosia" oraz "Telekomputele". Gościliśmy również pana Czarodzieja, który pokazał dzieciom czarowanie. Bardzo często gościmy różnych aktorów, muzyków, czarodziejów przez to dzieci poznają wiele nowych, ciekawych postaci artystycznych.
Mając wiele przykładów same potem organizują swoje małe...


28.05.2010 - PIKNIK RODZINNY

Dzień Matki, Dzień Dziecka oraz Dzień Ojca obchodziliśmy w tym roku w jednym dniu na wspaniałym RODZINNYM PIKNIKU. Było kolorowo ponieważ każda grupa miała wybrany swój kolor i wszyscy wspaniale się prezentowali. Dzieci przygotowały program artystyczny związany ze świętami Mamy i Taty, w którym prezentowały wiersze, piosenki i tańce.
Była loteria fantowa, zawody sportowe, słodki poczęstunek, konkursy...


01.06.2010 - DZIEŃ DZIECKA

Międzynarodowy Dzień Dziecka w przedszkolu to dzień zabaw, konkursów, tańców, piosenek związanych z różnymi krajami Unii Europejskiej. Dzieci wspaniale się bawiły, miały mnóstwo niespodzianek i słodkich prezentów.


21.04.2010 - DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU

Przez miesiąc kwiecień rodzice zapisywali swoje dzieci do naszego przedszkola.
W wybranym dniu mogli uczestniczyć w warsztatach plastycznych, zwiedzać przedszkole, bawić się z przedszkolakami.
DZIEŃ OTWARTY to również wspaniała prezentacja umiejętności artystycznych, muzycznych i teatralnych naszych przedszkolaków. Mimo deszczowej pogody na dworze u nas była wspaniała, serdeczna i rodzinna pogoda.


20.04.2010 - WYCIECZKA DO MUZEUM CHLEBA W RADZIONKOWIE

Poznając najbliższe środowisko oraz jego bogactwo i różne zawody, dzieci pojechały na wycieczkę, aby poznać tradycje pieczenia chleba. Wycieczka była częścią zajęć o poznawaniu zawodów, cyklu produkcji chleba, tradycji i zwyczajów dawnych i teraźniejszych. Zwiedzały dawną klasę, w której pisały na tabliczkach oraz poznawały stary sprzęt komputerowy. Zapraszamy do galerii.


7.04.2010 - ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE

 Tradycje  i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi dzieci poznają na podstawie rodzinnych przekazów z pokolenia na pokolenie. Te znane dzieciom zwyczaje kultywujemy również w przedszkolu, prezentując je w pracach plastycznych, dekoracjach okiennych i prowadzonych zajęć. Najbardziej znane dzieciom to Niedziela Palmowa, Święconka, pisanki, dekorowanie stołu na śniadanie wielkanocne. Prezentacje dziecięce w galerii.