GMINNE PRZEDSZKOLE
42-690 Tworóg
ul. Słowackiego 16
telefon: (32) 285 73 51
e-mail: dyrekcja@gptworog.pl

Odwiedzasz naszą stronę, wpisz się do księgi gości:


Polityka prywatności

Aktualności

21.05.2013 - WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ

Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę autokarową do Wioski Indiańskiej w Jaworznie (Cezarówka Dolna). Wioska imituje osadę indiańską to, 5 dużych tipi, do których można wejść, zobaczyć jak jest w środku, poznać wiele rzeczy związanych i wykorzystywanych przez Indian.Druga część programu przeznaczona jest na zabawę. Spróbować można swych sił w grach sprawnościowych, pokazać jak celnie strzelasz z łuku czy...


17.05.2013 - SPOTKANIE Z HISTORYKIEM TWOROGA

Realizując w naszym przedszkolu program regionalny "Tworóg - moja mała Ojczyzna", dzieci spotkały się z panem Fryderykiem Zgodzajem, który zna oraz opisał historię naszego Tworoga.
Spotkanie miało charakter zapoznania się z legendami i opowiadaniami związanymi z oglądanymi w naszej miejscowości zabytkami - "Szpitolem", zamkiem "Urząd Gminy", kapliczkami, kościołem, Świętymi figurami.
Pan Zgodzaj...


15.05.2013 - SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

"PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY W ŚRODOWISKU" - to nowy program w ramach uczestniczenia naszego przedszkola w AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA.
Dzieci poznają zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach codziennego życia.
Pierwsze spotkanie odbyło się z panem Ratownikiem medycznym, który uczył jak postępować w sytuacji skaleczenia, krwotoku z nosa, złamania nogi a nawet wykonania resuscytacji...


09.05.2013 - SPOTKANIE Z PISARKĄ

W ramach "Tygodnia z Biblioteką" nasze przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu autorskim z panią Edytą Zarębską, bajkopisarką i ilustratorką książek dla dzieci.
Pani Edyta jest laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren, zdobyła nagrodę za książkę "Opowieści Babci Gruni" - pełną miłości i przyjaźni, radości i przygód w rodzinie myszek.
Napisała książki "Pierwsze czytanki", których...


06.05.2013 - NAD STAWEM I STRUMYKIEM

Nasze przedszkole uczestniczy co roku w Przeglądzie Filmów Ekologicznych w Szkole Podstawowej w Tworogu. W tym roku już po raz XI pod hasłem "Nad stawem i strumykiem" dzieci miały wykonać prace plastyczne związane właśnie z tym środowiskiem przyrodniczym. Wśród nagrodzonych były nasze dziewczynki Justynka i Emilka z grup starszych.
GRATULUJEMY!!!


05.05.2013 - Spotkanie z przedszkolakami.

Spotkanie z nowymi przedszkolakami przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze. Dzieci z poszczególnych grup zaprezentowały program artystyczny,
w którym pokazały swoje zdolności i umiejętności muzyczne, artystyczne, aktorskie.
Małe przedszkolaki bawiły się w grupach i miło spędziły czas w naszym przedszkolu.
Do zobaczenia we wrześniu.