GMINNE PRZEDSZKOLE
42-690 Tworóg
ul. Słowackiego 16
telefon: (32) 285 73 51
e-mail: dyrekcja@gptworog.pl

Odwiedzasz naszą stronę, wpisz się do księgi gości:


Polityka prywatności

Aktualności

16.11.2013 - MARCINOWY LAMPION

Z okazji Dnia Świętego Marcina we współpracy z Radą Rodziców zorganizowaliśmy Konkurs Rodzinny na najładniejszy "Marcinowy Lampion". Bardzo wiele wspaniałych lampionów wykonali rodzice razem z dziećmi. Sponsorem nagród był Urząd Gminy Tworóg.
Rozstrzygnięcie Konkursu odbyło się dnia 16.11.2013r. Dzieci uczestniczyły w nabożeństwie, przemarszu z lampionami wokół kościoła, wręczono nagrody a na zakończenie...


14.11.2013 - JULIAN TUWIM "LOKOMOTYWA"

Rok 2013 został ogłoszony rokiem Tuwima, ponieważ 100 lat temu ukazał się pierwszy tomik wierszy "Prośba".
Nasze przedszkole należy do programu Czytających Przedszkoli w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Rodzice tworzący Klub Czytających Rodziców przecztali dzieciom słynny wiersz LOKOMOTYWA. W czasie spotkania dzieci pojechały pociągami, których lokomotywami byli nasi Rodzice. Serdecznie wszystkim...


07.11.2013 - ZDOBYWAMY ODZNAKĘ ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

GMINNE PRZEDSZKOLE W TWOROGU jest uczestnikiem AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA.
W roku szkolny 2013/2014 uczestniczymy w V edycji PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA  pod hasłem "Zboża zjadamy energię z nich mamy".
Poznajemy zdrowe produkty z pierwszego i drugiego piętra PIRAMIDY, czyli produkty zbożowe:pieczywo, makaron ryż i kasze. Zawierają one witaminy z grupy B, które mają duży wpływ...


31.10.2013 - MANDALA ZBOŻOWA

Nasze przedszkole jest uczestnikiem AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA
Obecne hasło warsztatów "ZBOŻE ZJADAMY -  ENERGIĘ Z NICH MAMY", dotyczyło poznawania produktów zbożowych ich powstawanie i przetwarzanie dla zdrowego życia.
Jednym z zadań dodatkowych było wykonanie MANDALI ZBOŻOWEJ, które prezentowane są na stronie internetowej AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA w temacie KONKURS.
...


23.10.2013 - TEATRZYK

Teatrzyk "Bajka" przedstawił dzieciom "Cenne rady", w którym pokazał dzieciom jak należy dbać o własne bezpieczeństwo, przestrzegać zasad prawidłowego poruszania się po drodze, słuchania się rodziców, nie rozmawiania z nieznajomymi.
Dzieci tych zasad uczyły zwierzątka: koza, kret, Czerwony Kapturek, kolorowy i dumny paw, z pomocą pana policjanta.


25.10.2013 - EKOLOGIA I NASZE PRZEDSZKOLE

Z okazji III Gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej nasze przedszkolaki uczestniczyły w uroczystości w Szkole Podstawowej w Tworogu pod hasłem "Ekologia zaczyna się w sercu".
Przygotowana została wystawa działań ekologicznych w poszczególnych placówkach oraz występy dzieci w repertuarze ekologicznym.
Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę "Leśne krasnoludki"