GMINNE PRZEDSZKOLE
42-690 Tworóg
ul. Słowackiego 16
telefon: (32) 285 73 51
e-mail: dyrekcja@gptworog.pl

Odwiedzasz naszą stronę, wpisz się do księgi gości:


Polityka prywatności

Aktualności

30.11.2013 - DZIEŃ MISIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ

WITAMY PRZEDSZKOLAKÓW!
Pani dyrektor ze szkoły wspólnie z panią dyrektor z przedszkola powitały dzieci na szkolnym spotkaniu z misiem. Dzieci bawiły się wspaniale przy piosenkach o misiach, zabawach misiowych, konkursach misiowych, oglądały bajki misia Bernarda.
Klasy I-III walczyły o zdobycie nagrody, którą był biały MIŚ.
Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły a przedszkolaki otrzymały...


27.11.2013 - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MISIA

Zawsze w listopadowy dzień w naszym przedszkolu pojawiają się nasze Pluszowe Kochane Misie.
Dzień wypełnia zabawa z naszymi misiami, konkursy, czytanie misiowych bajek a w tym roku znów rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "W misiowy królestwie"
Rodzice wykonali naszym przedszkolakom wspaniałe portrety z misiami, pełne ciekawych pomysłów, po porostu Królestwo Misiów.
...


29.11.2013 - ŚLĄSKA BIESIADA Z GÓRNIKAMI

Kultywowanie śląskich tradycji to jeden z celów programu regionalnego "Tworóg - moja mała Ojczyzna", dlatego co roku spotykamy się rodzinnie na naszej Śląskiej Biesiadzie.
Dzieci prezentują śląskie tańce - Trojak, Koziorajka. Dla zaproszonych górników z okazji święta BARBÓRKI, mamy piosenki i wiersze a także śląskie humor.
Wspólnie razem śpiewamy nasze śląskie "szlagiery", tańczymy a na...


16.11.2013 - MARCINOWY LAMPION

Z okazji Dnia Świętego Marcina we współpracy z Radą Rodziców zorganizowaliśmy Konkurs Rodzinny na najładniejszy "Marcinowy Lampion". Bardzo wiele wspaniałych lampionów wykonali rodzice razem z dziećmi. Sponsorem nagród był Urząd Gminy Tworóg.
Rozstrzygnięcie Konkursu odbyło się dnia 16.11.2013r. Dzieci uczestniczyły w nabożeństwie, przemarszu z lampionami wokół kościoła, wręczono nagrody a na zakończenie...


14.11.2013 - JULIAN TUWIM "LOKOMOTYWA"

Rok 2013 został ogłoszony rokiem Tuwima, ponieważ 100 lat temu ukazał się pierwszy tomik wierszy "Prośba".
Nasze przedszkole należy do programu Czytających Przedszkoli w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Rodzice tworzący Klub Czytających Rodziców przecztali dzieciom słynny wiersz LOKOMOTYWA. W czasie spotkania dzieci pojechały pociągami, których lokomotywami byli nasi Rodzice. Serdecznie wszystkim...


07.11.2013 - ZDOBYWAMY ODZNAKĘ ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

GMINNE PRZEDSZKOLE W TWOROGU jest uczestnikiem AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA.
W roku szkolny 2013/2014 uczestniczymy w V edycji PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA  pod hasłem "Zboża zjadamy energię z nich mamy".
Poznajemy zdrowe produkty z pierwszego i drugiego piętra PIRAMIDY, czyli produkty zbożowe:pieczywo, makaron ryż i kasze. Zawierają one witaminy z grupy B, które mają duży wpływ...